Nahrávám...

Vybavení ordinací

V našich ordinacích kromě standardního vybavení pro komfort pacientů používáme:

APEXLOKÁTOR

Apexlokátor je přístroj, který slouží k přesnému změření pracovní délky kořenových kanálků, při endodontickém ošetření. Výhodou je vysoká přesnost, rychlejší ošetření a odpadá nutnost RTG snímku pro zjištění pracovní délky.


ENDOMOTOR

Používá se pro strojovou endodoncii. Endomotor umožňuje nastavení rychlosti otáčení a kroutícího momentu pro každý jednotlivý kořenový nástroj. Umožňuje daleko rychlejší a kvalitnější endodontické oštření, než při ručním pročištění a opracovávání kořenových kanálků. Kombinace apexlokátoru a endomotoru je v dnešní době nezbytná pro ošetření kořenových kanálků.


ORTOPANTOMOGRAM

Ortopantomogram je rentgenový přístroj, pro zhotovení kvalitních "velkých "panoramatických snímků, pracující na principu radioviziografie s použitím co nejmenší radiační dávky. Snímky zachycují celkový přehled všech zubů, horní a dolní čelisti, včetně přilehlých kostěných struktur. U dětí také můžeme vidět, zda jsou založeny všechny stálé zuby.


NEWTRON

je přístroj s mnohým využitím, založený na principu piezo efektu, které se přenášejí na nejrůznější pracovní koncovky. Pomocí těchto koncovek si můžeme zvolit, na co přístroj použijeme. Využíváme jej zejména k šetrnému odstranění sub i supragingiválního zubního kamene, k odstranění některých pigmentací zubů nebo k výplachu v endodoncii.


ELEKTROKAUTER

Přístroj pracující s vysokofrekvenčním elektrickým proudem. Používá se k ošetření měkkých tkání k řezu a ke stavění krvácení tzv. elektrokoagulaci. Díky tomuto přístroji jsme schopni zachránit i zuby s kazy zasahujícími příliš hluboko pod gingivu, které byly dříve indikovány k extrakci.